iftixor

Fra Wiktionary
Hopp til navigering Hopp til søk

Usbekisk[rediger]

Substantiv[rediger]

iftixor

  1. stolthet

Etymologi[rediger]

Fra persisk افتخار (eftexâr) < arabisk افتخار (iftiḵār)

Grammatikk[rediger]

entall flertall
nominativ iftixor iftixorlar
genitiv iftixorning iftixorlarning
dativ iftixorga iftixorlarga
akkusativ iftixorni iftixorlarni
lokativ iftixorda iftixorlarda
ablativ iftixordan iftixorlardan

Uttale[rediger]

IPA: [iftiˈxɒr]

Synonymer[rediger]

Beslektede termer[rediger]

iftixorli