ит

Fra Wiktionary
Hopp til navigering Hopp til søk

Kirgisisk[rediger]

Substantiv[rediger]

ит

  1. hund

Grammatikk[rediger]

entall flertall
nominativ ит иттер
genitiv иттин иттердин
dativ итке иттерге
akkusativ итти иттерди
lokativ итте иттерде
ablativ иттен иттерден

Beslektede termer[rediger]

иттик, итсиз, иттүү

Tatarsk[rediger]

Substantiv[rediger]

ит

  1. kjøtt

Grammatikk[rediger]

entall flertall
nominativ ит итләр
genitiv итнең итләрнең
dativ иткә итләргә
akkusativ итне итләрне
lokativ иттә итләрдә
ablativ иттән итләрдән

Beslektede termer[rediger]

итле, итсез, итче

Usbekisk[rediger]

Substantiv[rediger]

ит

  1. kyrillisk skriveform av it