даваа

Fra Wiktionary
Hopp til navigering Hopp til søk

Mongolsk[rediger]

Substantiv[rediger]

даваа

  1. mandag

Etymologi[rediger]

Fra tibetansk ཟླ་བ (zla ba)

Grammatikk[rediger]

nominativ даваа
genitiv даваагийн
dativ-lokativ даваад
akkusativ давааг
ablativ даваагаас
instrumentalis даваагаар
komitativ даваатай
retning даваа руу
refleksiv даваагаа

Synonymer[rediger]


Substantiv[rediger]

даваа

  1. pass, fjellovergang

Grammatikk[rediger]

nominativ даваа
genitiv давааны
dativ-lokativ даваанд
akkusativ давааг
ablativ даваанаас
instrumentalis даваагаар
komitativ даваатай
retning даваа руу
refleksiv даваагаа